sobota, 4 stycznia 2014

Premiery kinowe - styczeń 2014Czy warto chodzić do kina?
Z pewnością tak, ale czasami nawet nie wiemy jaki jest repertuar stąd ten przegląd premier kinowych.
Może na coś się zdecydujecie.

3 stycznia

Wilk z Wall Street
Biograficzny/dramat, USA, 179 min.
reżyseria: Martin Scorsese
obsada: Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Jonah Hill, Jean Dujardin
Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe – w tym także Belfort okazał się mistrzem.
Polecamy ze względu na Leo :)

10 stycznia
Biegnij, chłopcze, biegnij
Dramat, Francja/Niemcy/Polska, 108 min.
reżyseria: Pepe Danquart
obsada: Andrzej Tkacz, Kamil Tkacz, Zbigniew Zamachowski, Elizabeth Duda
Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki. Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji. 
Dla lubiących fabułę opartą na tle historycznym.

Nimfomanka - Część I
Dramat/erotyczny, Belgia/Dania/Francja/Niemcy/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Lars von Trier
obsada: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf
Jedynym jej grzechem było to, że zawsze chciała więcej. Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne. W świecie opętanym przez seks, „Nimfomanka” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o podporządkowaniu życia poszukiwaniu rozkoszy.
Coś dla starszych widzów...pytanie czy to nadaje się do kina?;) Będą tłumy:)
Skubani
Animowany, USA, 91 min.
reżyseria: Jimmy Hayward
głosy: Cezary Pazura, Piotr Fronczewski
Franek i Olo pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk – jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.
Coś dla młodszych, chociaż dubbing gwiazdorski. Chętnie zobaczyłabym tych panów na ekranie.
 Wkręceni
Komedia, Polska,
reżyseria: Piotr Wereśniak
obsada: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała, Kamila Baar
Opowieść o trójce przyjaciół ze Śląska. Franczesko, Fikoł i Szyja znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy – podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trójka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorów. 
Dawka humoru w wersji polskiej idealna na zimową chandrę. I w końcu jakaś nowa twarz obok Adamczyka i całej reszty ;)
17 stycznia
Molier na rowerze
Komedia, Francja, 104 min.
reżyseria: Philippe Le Guay
obsada: Fabrice Luchini, Lambert Wilson
Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku przez wuja. Stał się typowym mizantropem, a w dodatku nie chce wracać do przeszłości, ma dosyć aktorstwa i pali wszystkie scenariusze, które tylko dostanie. 

 Pod Mocnym Aniołem
Dramat, Polska, 95 min.
reżyseria: Wojciech Smarzowski
obsada: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska
Jerzy  jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.
Film twórców Drogówki , który zachwieje Polską-zobaczymy :)
24 stycznia
Ja, Frankenstein
Fantasy/akcja, Australia/USA, 92 min.
reżyseria: Stuart Beattie
obsada: Aaron Eckhart, Bill Nighy, Yvonne Strahovski
Adam, potwór stworzony przez doktora Frankensteina, od ponad 200 lat żyje samotnie, kryjąc swoją tożsamość przed ludźmi. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, broni naszego gatunku przed zakusami istot rodem z najgorszych koszmarów. Nieoczekiwanie i wbrew swojej woli zostaje uwikłany w odwieczną wojnę pomiędzy dwoma klanami nieśmiertelnych. Obie frakcje chcą odkryć sekret jego zmartwychwstania, by dzięki niemu zdobyć kontrolę nad armią żywych trupów.
Dla lubiących kino fantasy.
Paranormal Activity: Naznaczeni
Horror, USA, 84 min.
reżyseria: Christopher Landon
obsada: Molly Ephraim, Eddie J. Fernandez
Kolejna odsłona kultowego horroru - Paranormal Activity.
Dla fanów mocniejszych wrażeń.
Ratując pana Banksa
Biograficzny/komedia, Australia/USA/Wielka Brytania, 126 min.
reżyseria: John Lee Hancock
obsada: Tom Hanks, Emma Thompson
Oparta na faktach opowieść o powstaniu filmu "Mary Poppins". Burzliwy romans Walta Disneya z autorką, P.L. Travers.
Świetna obsada-Polecamy.
31 stycznia
Nimfomanka - Część II
Dramat/erotyczny, Belgia/Dania/Francja/Niemcy/Wielka Brytania, 123 min.
reżyseria: Lars von Trier
obsada: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård
Twórcy idą za ciosem i jeszcze w tym samym miesięcy wypuszczają drugą część. 
Złodziejka książek
Dramat/wojenny, USA, 125 min.
reżyseria: Brian Percival
obsada: Geoffrey Rush, Emily Watson
Ekranizacja książki Markusa Zusaka, uznanej za jedno z największych wydarzeń literackich ostatnich lat. Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.

Piłkarzyki rozrabiają
Animacja, Argentyna/Hiszpania, 106 min.
reżyseria: Juan José Campanella
głosy:
Kiedy niepozorny chłopiec będzie musiał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej Ace, pomocną dłoń podadzą mu… piłkarzyki!  Figurki z jego ukochanej gry ożyją i stworzą drużynę, która rozegra decydujący mecz o przyszłość miasteczka. Dzięki małym, ale niezwykle rozgadanym i żywiołowym graczom chłopiec pozna siłę przyjaźni i współpracy, a także w końcu będzie musiał… dorosnąć. Czy zespół, który zbierze, będzie miał szansę wygrać z zawodowcami? Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!
Coś dla najmłodszych i nie tylko:)

I jak? Na co się wybieracie?

1 komentarz:

  1. ja wybiorę się z pewnością na 'wkręconych' :-)

    OdpowiedzUsuń